Zona Jug: Uspešan vikend za zonaše Pčinjskog okruga

Deveto kolo Zone "Jug" proteklo je u znaku pobeda svih klubova sa područja Pčinjskog okruga, Pčinje iz Trgovišta, Vranjske Banje, Nebeskih nađela i Morave iz Vladičinog Hana, a najbolji dokaz uspešne sezone za zonaše s juga je što su dva vodeća kluba na tabeli Pčinja i Vranjska Banja sa 21 osvojenim bodom.

Vranjska Banja je na svom terenu kraj železničke pruge ubedljivo i zasluženo savladala Kosanicu iz Kuršumlije sa 5:2, poluvreme 2:0, golovima Tasića u 2. i 58. minutu, Mihajlovića u 21. i 44. i Ristića u 84. minutu, dok su gosti u finišu, golovima Agatonovića u 87. i Stankovića u 90. minutu ublažili poraz.

Pčinja je u Medveđi pobedila domaću Jablanicu sa 4:2, poluvreme 1:0, golovima Veličkovića u 47, M. Savića u 64. i 77. i Stoilkovića u 68. minutu, a domaćini su bili efikasni realizacijom Palevića u 45. i 54. minutu.

Pobede Vranjske Banje i Pčinje predstavljaju odličnu uvertiru pred derbi sezone u narednom kolu, kada u Trgovištu domaći tim dočekuje Banjčane i to će biti ne samo derbi meč Pčinjskog okruga, već i derbi Zone "Jug".

Tim Vojske Srbije Nebeski anđeli zabeležio je vrednu pobedu na svom terenu u Bazi "Jug" nad solidnim timom Sloge iz Leskovca, golovima dvostrukog strelca Petra Petrovića u 31. i 37. minutu i ova pobeda predstavlja krunu uspešnih igara "vojnika" u ovoj prvenstvenoj sezoni.

Posle ovog kola "anđeli" su pozicionirani na visokom sedmom mestu na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

Morava je u Vladičinom Hanu na stadionu Kunjak pobedila tim Bobišta iz istoimenog mesta kod leskovca sa 2:1, poluvreme 1:0, golovima B. Stankovića u 38. i Mi. Stankovića u 79. minutu, dok je počasni gol za goste postigao Stamenković u 61. minutu.

Posle ovog kola Hančani su na desetom mestu na tabeli Zone "Jug" sa 11 bodova.