Trener DINAMA brani se od neuspeha NAPADOM NA MLADE

Marko Hristić, fudbaler vranjskog Dinama, označen je u klubu kao glavni krivac za poraz vranjskog prvoligaša prošle nedelje od ekipe TSC iz Bačke Topole sa 1:0, saznaju InfoVranjske iz izvora u samom klubu.

Mladi i talentovani fudbaler našao se posle meča na udaru trenerskih kritika zbog gola koji je Dinamo primio u nadoknadi vremena i tako izgubio meč od izuzetnog značaja u borbi za osvajanje titule prvaka i plasman u Super ligu Srbije.

Sagovornik Vranjskih, iskusni i dugogodišnji vranjski trener, međutim, ne slaže se sa ocenom da je Hristić krivac za poraz Dinama, već je ubeđen da je u pitanju greška trenera i pogrešna metodologija vođenja tima na utakmici sa prvoligašem iz Bačke Topole.

Prema njegovom mišljenju, Hristić nikako ne može da bude glavni i jedini krivac za neuspeh Dinama na svom terenu, već je to „pre svega trener Radmilo Jovanović“.

- On je protiv čvrste i žilave ekipe zamenio štopera Baranina i umesto njega u igru uveo Hristića, koji je ofanzivni vezni igrač. Na meču sa TSC-om dobio je zadatak da bude spoljni vezni i plus levi bek, što je pretežak posao za jednog mladog igrača - kaže poznati vranjski trener koji je tražio da ostane anoniman, jer mu je SNS zaposlio sina.

Prema njegovim rečima, ovim zamenama trener Dinama je oslabio odbranu, što se i pokazalo na terenu.

- Kada je u zadnjem minutu rival iz Bačke Topole izveo kontranapad, gosti su četiri igrača u napadu brojčano bii jači od trojice odbrambenih igrača Dinama, pa iskusnom Galiću nije bilo teško da savlada Đurića - dodatno objašnjava sagovornik Vranjskih.

Poznati vranjski trener na kraju pojašnjava «da naši fudbaleri nisu univerzalci na terenu, te da se od mladih fudbalera poput Hristića ne može očekivati ne samo da budu «ol raund» igrači, već i da obavljaju veći broj različitih zadataka na terenu, to ih dodatno demotiviše i zbunjuje».

S. Kostić

Komentari

Ovom gradu je dosta foliranja,lazi,prevara I kvazi trenera...

Тренера једино усрећује чашица.

Kao i u drustvu tako i u sportu uvek su krivi mladi i nezasticeni.Na njima se gradi autoritet.Oni nemaju pravo na gresku jer su mladi i domaci,a stari i skupi stranci imaju pravo na greske i zasticeni su kao beli medvedi.U prvih 10 minuta drugog poluvremena kada je igrao na svoju poziciju Marko i Mladja su pravili ozbiljne probleme TSC-u i Dinamo je imao igru.Piksi nije smeo da promasi penal i u 90 minuti je trebao da stane na lopti prilikom prekida Milis i Segi su trebali da sprece njihovog igraca da udje i sesnaesterac.Krivac za poraz je trener koji je pogresno postavoi koncepciju igre.Trebao je da zameni Karapandjica a ne Baranina.

Imate jedan sistel laži. Drugi sistem je odbrana. To su osnovni principi iznošenja analize sadašnjeg polupenzionisanog trenera koji je doša na zahtev bivšeg a koji se i dalje pita za sastavljanje tima Antića zvanog Recko koji stoji sigurno iza ovako sumljivih rezultata. Sadašnja retorika je nameštanje utakmica. Ajde neka neko pogodi da za desetak dana kada gostuje ekipa Metalca u Vranju ne dobije bod ili sva tri. To su rezulati u najavi gde odđena grupa najavljuje i uplacuje tikete na zapadu ili daleki istok. To se zove nameštanje utakmica. Suvišno je komentarisati koferenciju za štampu kada znamo malte ne sve rezultate Dinama do kraja sezone.Dinamo na kraju sezone bice treci na tabeli Prve lige Srbije. Proleter, Metalac pa Dinamo.Samo da Vas podsetim. FK Radnički iz Niša je klub čiji je Predsednik Tončev Ivica, državni i aktuelni sekretar u Ministarstvo MiP-a i bivši vlasnik lanaca kladionica PUNK.Sve Vam govori relaciju Recko-Dinamo-Točev.Vranjskim želim samo da proprati završnicu prvenstva Prve savezne lige Srbije da bi se uverili o nameštanju utalmica. To je biznis iz 0 u 1 ili 0 u 2

Izbacite vise ovog Zlatokopacko Jelasnickog prevaranta i probisveta taj nikome nista dobro nije doneo to je nesreca i prevarant nevidjen.
dovedite normalne pismene i postene ljude.

Gledam i nadam se da nije to to ali sve ide ka tome i boli me moram da priznam..