Superliga: Makarić za proboj ka sredini

Fudbaleri surduličkog Radnika u 11. kolu Super lige savladali su na svom terenu ekipu Bačke iz Bačke Palanke rezultatom 1:0, poluvreme 1:0.

Jedini gol za Surduličane postigao je najbolji strelac Radnika i Super lige Milan Makarić u osmom minutu iz jedanaesterca.

Trećom uzastopnom pobedom Radnik je napravio korak prema sredini tabele i pokazao da je na dobrom putu da postane stabilan superligaš.

U ravnopravnoj igri na stadionu u Surdulici šanse za golove imali su i domaći i gosti, Radnik preko Islamovića i Makarića, a Bačka preko Stojanovića i Gavrića.

Dejan Rađenović, trener Bačke, ocenio je da je njegov tim imao bolju igru od konačnog rezultata ove utakmice, dok je šef stručnog štaba Radnika Slavoljub Đorđević poručio da je pobeda najvažnija.

- Pribojavao sam se ove utakmice, jer sam očekivao ovakvu igru Bačke. Možda nismo bili na svom nivou, ali je najvažnije da smo pobedili - bio je realan strateg Radnika Slavoljub Đorđević.

Posle ovog kola, Radnik je zauzeo 12. poziciju na tabeli sa 13 osvojenih bodova.