Radnik superioran protiv Mačve

Surdulički Radnik je u 15. kolu Super lige na svom terenu pobedio Mačvu iz Šapca rezultatom 3:0, poluvreme 2:0.

Da su u dobroj formi, Surduličani su pokazali u duelu sa Šapčanima, jer su ubedljivo i u svim elementima nadigrali gostujući tim i bili dominantni od prvog do zadnjeg sudijskog zvižduka.

Prvi gol za domaću ekipu postigao je najbolji strelac surduličkog superligaša Milan Makarić iz jedanaesterca u 25. minutu.

Konačan ishod prvog poluvremena postavio je vezista Mitošević evro golom u 45. minutu, a sudbinu Šapčana zapečatio je Ukrajinac Pavlov u 62. minutu.

Posle ovog kola Radnik je napravio skok na tabeli Super lige, našavši se na 12. mestu sa 20 osvojenih bodova.

Naredna nedelja Surduličanima donosi dva velika iskušenja, najpre u osmini finala Kupa Srbije, u sredu 25. novembra, u Surdulici sa ekipom Čukaričkog, a zatim u 16. kolu Super lige narednog vikenda, kada Radnik u Subotici očekuje težak meč sa domaćim Spartakom, petoplasiranim timom na tabeli sa 26 bodova.