Radnik bolji od Leskovčana u komšijskoj proveri

Fudbaleri Radnika u prijateljskom meču pobedili su u Surdulici novog prvoligaša Dubočicu iz Leskovca rezultatom 4:1, poluvreme 2:0.

U zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici bez gledalaca zbog epidemije virusa korona, surdulički superligaš je pokazao više u komšijskoj proveri sa Leskovčanima i zasluženo ostvario prvu pobedu u susretu koji je trenerima oba tima poslužio da isprobaju sve raspoložive snage na koje računaju za naredni šampionat.

Trener Radnika Simo Krunić isprobao je 24 igrača, dok je šef struke Lesovčana Kuzmanović izveo na teren Gradskog stadiona u Surdulici 20 fudbalera.

Strelci za Radnik bili su Makarić u 35. minutu iz jedanaesterca, Pavlov u 42, Lukić u 74. i Stanković u 88. minutu, dok je počasni gol za goste iz Leskovca postigao Savić u 68. minutu.

U timu Surduličana istakao se dobrom igrom veći broj fudbalera, ali je najbolji utisak u prvom prijateljskom meču ostavio napadač Ukrajinac Pavlov.

Novi šampionat u Super ligi startuje 1. avgusta.