FUDBAL: SUPER LIGA

Voša prejaka za Radnik

Drugi uzatsopni poraz Surduličani su doživeli u Novom Sadu gde ih je Vojvodina golovima Ašćerića u 54. i Melega sa «kreča» u 70. savladala sa 2:0. Zbog mečeva naše reprezentacije šampionat se nastavlja 19. novembra, a Radnik je gost Javor Matisu u Ivanjici

Koliko god je bio slab u meču protiv beogradskog Partizana, čuvar mreže Radnika Ognjen Čančarević bio je najbolji pojedinac susreta sa Vojvodinom. Zahvaljujući njemu Surduličani su na odmor otišli bez primljenog gola. U nastavku, Vojvodina je bila bolja i zasluženo slavila pobedu. Junak u redovima Surduličana Čančarević ne krije razočaranje zbog poraza, ali sportski čestita Novosađanima:

- Odlično smo se držali u prvih 45 minuta. Naša strategija je bila da iz kontranapada ugrozimo gol Novosađana. Bilo je tu nekih polušansi, nismo ih iskoristili, ali ni naš protivnik nije bio konkretan. U nastavak susreta nismo menjali taktiku, ali to nije pomoglo, jer odlični Ašćerić uspeo da me matira u 54. minutu. Najteže mi je bilo u 58. minutu. Odlični Dejan Meleg hteo je iz kornera da mi da gol, nisam se iznenadio, intervenisao sam i dobio zaslužen aplauz.

Kada su svi očekivali da ćete osvojiti bar bod, usledio je jedanaesterac za domaćina?

-Iskusni Nikolić imao je maler da ga lopta pogodi u ruku u kaznenom prostoru. Sudija Jovanović odmah je pokazao na belu tačku. Meleg me je nadmudrio .

Sledi pauza i imate dovoljno vremena za naredni duel u Ivanjici?

-Ova pauza nam dobro dolazi da ispravimo greške iz mečeva sa Partizanom i Vojvodinom. Moramo se dobro pripremiti, jer nam je cilj da u Ivanjici pružimo odličnu partiju i vratimo se kući neporaženi.

Šampionat se bliži kraju. Gde vidite Radnik po okončanju sezone?

-Vidim ga na samoj granici između plej ofa i plej auta. Nije nemoguće da se nađemo među prvih osam, odnosno, da budemo na čelu timova koji će se boriti u plej autu. U ovom trenutku najvažnije je da imamo solidnu jesenju zimnicu i na proleće dodamo gas i okončamo priču o našem statusu u Super ligi.