FUDBAL: SUPER LIGA

Dobar pazar Radnika

Mislim da su gosti namerno iscenirali svađu sa sudijom zbog čega je kasnilo drugo poluvreme - ističe najbolji pojedinac u redovima Radnika defanzivac Miloš Milovanović

Poraz u minulom kolu na svom terenu od kruševačkog Napretka upalio je crveno svetlo među igračima i stručnim štabom Radnika. Pred svega 800 gledalaca, domaćin je slavio protiv Novog Pazara 3:1 golovima Radovića u 37, Milovanovića u 41. i Nikolića u 85. minutu, pošto je Alivodić u 22. šokirao malobrojnu publiku.

Najbolji akter Radnika, defanzivac Miloš Milovanović, govori o pobedi svog tima dok misli usmerava i na ono što će doći. Na početku objašnjava šok koji je došao u 22. minutu nakon ranog voćstva Novog Pazara:

-Propustili smo nekoliko sjajnih prilika na samom početku meča. Keremek je pogodio prečku Novog Pazara i tada smo shvatili da smo bolji tim od protivnika. Taj naš optimizam potvrdio je Stanković koji je sa pet metara promašio loptu koja je dolazila iz kornera. Kad već nismo iskoristili prilike, Alivodić nas je kaznio. Srećom, brzo smo izjednačili. Radović je posle prodora Nikolića natrčao na odbijenu loptu od golmana Zogovića i smestio je u mrežu. Posle samo četiri minuta i ja sam se upisao u listu strelaca. Adamović iz kornera me je idealno pronašao i nije mi bilo teško da udarcem glavom loptu smestim u mrežu.

Od 29. minuta zbog drugog žutog kartona Pajović je morao u svlačionicu i imali ste jednog igrača više u polju?

- Iako su imali igrača manje, pružili su nam žestok otpor. Ipak, Nikolić u 85. minutu postiže pogodak za zasluženo slavlje.

Nastavak meča je kasnio šest minuta zbog prigovora rukovodstva Novog Pazara sudiji Bojanu Nikoliću?

-Nije moje da komentarišem odluke sudije, ali mislim da je Bojan Nikolić u pravu. Bili smo svi očevici šta je sve klupa Novog Pazara rekla glavnom sudiji ovog meča. Lično se nisam uzbuđivao, jer Novopazarci ne mogu bez drame. Sećate se, i prošlog puta je u Surdulici bilo tako. Dobio sam utisak da su oni to izazvali ciljno kako bi početak drugog poluvremena kasnio i da nas u tom smislu uhvati nervoza, ali im to nije upalilo, ostali smo mirni i priveli uspešno meč kraju.

U narednom kolu gosti ste debitantu Bačkoj. Očekivanja?

-Idemo u Bačku Palanku sa idejom da zabeležimo pobedu. Ona će nam biti dragocena i predstavljaće potvrdu da nismo tek tako savladali Novi Pazar. Poznajem dobro taj tim, naš trener Neško Milovanović još bolje i ne sumnjam da ćemo naći slabe tačke našeg protivnika i vratiti se kući neporaženi.