FUDBAL: SUPER LIGA

Loš debi Milovanovića

Novi strateg Radnika Neško Milovanović na startu doživeo poraz u Lučanima od domaće Mladosti. U subotu Radnik domaćin beogradskom Voždovcu. Meč se igra od 20 časova

Očekivalo se da sa novim trenerom Neškom Milovanovićem iz Čačka Radnik iznenadi Mladost u Lučanima. Ali, nisu se dali fudbaleri iz srca Dragačeva. Slavili su pobedu od 2:0, a pored žutih kartona, koje su dobili Vlahović, Merdović i Pejčić, u 71. minutu isključen je i starteg superligaša iz Surdulice Milovanović.

-Glavni arbitar Vasić nije imao ujednačene kriterijume u ovom meču. Mislim da je prestrogo dosudio jedanaesterac za domaćina, jer je Saša Jovanović odglumio pad. Moji igrači su pokušavali da izjednače i uđu u meč. U nastavku, ponovo je Vasić imao čudne aršine. Potpuno iznerviran on me je udaljio sa klupe u 71. minutu. Prethodno je Radivojević lepo uposlio Oditu u 53. minutu i ovaj je praktično overio pobedu Mladosti. Ostaje nam da protiv ranjenog Voždovca u subotu pred svojim navijačima zabeležimo pobedu i krenemo ka sredini tabele – ističe strateg Radnika Neško Milovanović i dodaje:

- Moramo svi imati strpljenja, ništa ne dolazi preko noći. U minut do dvanaest u klub su stigla prava pojačanja, sada treba vremena da se oni uigraju, a vreme curi. Nadam se da ćemo vrlo brzo izaći iz rezltatske krize i da ćemo na kraju ispuniti cilj kome težimo, a to je opstanak u ligi».

MLADOST – RADNIK 2:0 (1:0)

Igrano na stadionu u Lučanima. Gledalaca: 800. Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik) 7. Pomoćnici: Atila Harmaš (Subotica) 7 i Jovica Milin (Irig) 7. Strelci: Bojović u 17. iz jedanaesterca i Odita u 53. minutu. Žuti kartoni: Odita (Mladost), Vlahović, Merdović, Pejčić (Radnik). Isključenje: Neško Milovanović (od 71. minuta trener Radnika)

MLADOST: Krznarić 7,5, Pešić 7,5, Protić 7, Milošević 7, Šatara 7, pejović 7, Radivojević 7,5, Milosavljević 7, Jovanović 7, Odita 7,5 (od 67. Simić -), Bojović 7 (od 87. Gavrić -)

RADNIK: Čančarević 6, Zlatanović 6 (od 46. Jovanović 6), Mladenović 6, Radović 6,5, Vuković 6, Vlahović 6,5, Gojković 6, Merdović 6 (od 87. Nenadović -), Pavlović 5,5, Mišan 5,5 (od 60. Pejčić 5,5), Adamović 7

Igrač utakmice: Vladimir Radivojević (Mladost)