FUDBAL: PRVA LIGA

Očaj, sramota, poniženje

Golovima Vujasina u 14. i Georgijevića u 43, 44, 68. i 72. Inđija zapalila «petardu» Dinamu na njegovom terenu. U subotu Vranjanci gosti kragujevačkom Radničkom 1923

DINAMO – INDjIJA 0:5 (0:3)

Igrano na stadionu Jumka. Gledalaca: 1000. Sudija: Marko Ivković (Lajkovac) 9. Pomoćnici: Dušan Jakovljević i Pavle Piper (obojica iz Čačka) po 8. Strelci: 0:1 Mile Vujasin u 14, 0:2 Dejan Georgijević u 43, 0:3 Georgijević u 44, 0:4 Georgijević u 68. i 0:5 Georgijević u 72. Žuti kartoni: Avramović, Stević (Dinamo), Bojan Knežević (Inđija)

DINAMO: Vujanac 5, Anđelković 7, Milenković 5, Stević 5, Šinik 5, Avramović 5, Andesilić 5 (od 46. Srdić 5), Ninoslav Nikolić 5 (od 46. Popović 5), Veličković 5, Nikola Z. Arsić 5 (od 46. Baljak 5)

INDjIJA: Bojan Knežević 7, Smiljković 7, Vico 7 (od 81. Srbijanac -), Bosančić 7, Jović 7, Simonović 7, Todić 7, Jovanović 7, Vujasin 8, Dimitrov 8 (od 85. Kostić -), Georgijević 9 (od 79. David Knežević -)

Igrač utakmice: Dejan Georgijević (Inđija)

Očaj, sramota, poniženje! Vranjanci kojima je meč sa Inđijom bio 145. po redu u prvoligaškom društvu, ostaće upamćen u istoriji vranjanskog fudbala kao najteži poraz FK Dinamo. Naime, nikada pre subotnjeg meča Dinamo nije na svom terenu poražen sa pet golova u mreži. Ujedno, to je bio 66. poraz u prvoligaškom društvu. Niko nije očekivao potpuni krah tima koji predvodi trener Vladan Petrović. Posle dve vezane pobede protiv Loznice i Slobode u Užicu, očekivalo se da se pobedom nad prvoligašem iz Inđije zaleče rane sa neuspeha na gostovanju u Pećincima. Ali, sve je palo u vodu! Tim Dinama igrao je neshvatljivo loše. Već u 14. minutu Mile Vujasin volejom sa ivice šesnaesterca doveo svoj tim u voćstvo od 1:0. Kasnije, nastavio je sa davanjem golova fenomenalni Dejan Georgijević. U 43. postigao je prvi pogodak, minut kasnije drugi, u 68. treći i 72. četvrti! Inđijci su tako zapalili petardu Dinamu na njegovom bunjištu. Publika je zviždala nakon 0:3 posle 45 minuta, gostima, pogotovo Georgijeviću, uputila je veliki aplauz.

VLADAN PETROVIĆ, TRENER DINAMA

Bez rešenja

- Nisam zadovoljan izdanjem mog tima. Pribojavao sam se Inđije, jer u svojim redovima imaju tri izuzetno brza igrača. Moji fudbaleri nisu mogli da nađu rešenje za tu trojicu i oni su nam došli glave, pogotovo Dejan Georgijević».

MIROSLAV BLANUŠA, POMOĆNI TRENER INDjIJE

Svaka čast Georgijeviću

-Georgijević je još jednom pokazao da je vrhunski igrač. Malo njih uspeva da na jednom meču postignu četiri gola. Dejanu je to pošlo za nogom i meni ostaje da kažem svaka čast Georgijeviću! O meču u Vranju da još dodam da je bio fer i korektan, a pohvalio bih i sudijsku trojku koja je vrhunski obavila svoj zadatak.

Rezultati 20. kola: ČSK Pivara – Sloboda 2:0, Napredak – Loznica 1:0, Proleter – Donji Srem 1:0, Dinamo – Inđija 0:5, bežanija – Radnički 1923 1:0, BSK – Bačka 0:0, Sinđelić – Kolubara 0:0, Sloga – Zemun 0:1

1. NAPREDAK    20      16      2        2        31:13          50

2. BAČKA  20      12      5        3        34:17          41

3. SINDjELIĆ   19      9        6        4        23:11          33

4. BEŽANIJA    19      9        5        5        23:14          32

5. ČSK PIVARA          19      9        3        7        14:14          30

6. PROLETER     20      6        10      4        19:17          28

7. ZEMUN  20      7        5        8        20:22          26

8. DONjI SREM  20      6        7        7        18:20          25